CORPORATE


CORPORATE

  • ABOUT US
  • OUR CETIFICATES
  • Human resources

TESİS BİLGİLENDİRME METNİ

 Tesisimiz 31 Mayıs 2002 tarihinden bu yana Fethiye Çalış Plajında Faaliyet göstermektedir. Tesisimizin kurulu alanı 6200 metrekare olup içerisinde 10 kişinin aynı anda kaymasını sağlayan 10 adet su kaydırağı, ve çocuklar için havuz başında mini çocuk kaydırakları bulunmaktadır.Avrupa standartlarına göre yapılmış 1 adet düşme havuzu (derinlik 110 cm) , 1 adet yüzme havuzu (derinlik 140 cm) , 2 adet çocuk havuzu (derinlik 40 cm) olmak üzere 4 adet havuz bulunmaktadır.

Toplam tesis kapasitemiz ortalama şartlarda 750 kişiye hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bünyemizde 400 kişilik Kapalı Restaurant ve bir adet Havuz Bar mevcuttur.Bunun dışında kalan hizmet alanlarımızda yeşil alanlar, çocuk oyun alanları , güneşlenme alanları ve değişik oyun imkanları bulunmaktadır. Ayrıca açık kapalı duşlar, bay, bayan ve engelli tuvaletleri, safe boxl’lar, revir, mescit ve kamera hizmeti ile hizmet verilmektedir.

Tesisimizin tüm sigortaları açıldığı günden bu yana yapılmakta ve 3.şahıs sigortası ile müşterilerimizin de güvence altına alınması sağlanmaktadır.

Tesisimizde kart sistemi geçerli olup, müşterilerimiz, iç harcamalarında nakit para kullanmamakta ve daha güvenli bir alışveriş yapmaktadır.

Tesisimiz 2002 yılında bu yana müşteri memnuniyeti ön planda tutulmak üzere, sağlık ve güvenlik konusundaki hassasiyetine de devam etmekte ve açıldığı günden bu yana tatsız bir sorunla karşılaşmamanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Turizme hizmet verdiğimiz ..... yaz sezonu boyunca müşterilerimizden herhangi birine önemli bir zarar gelmemiş, sadece ufak tefek düşmelerden kaynaklanan basit çizilmeler veya yaralanmalarla karşılaşılmıştır. Bu hasarlarda da tesisimiz içerisinde sağlık personeli tarafından gerekli müdahaleler yapılabilmiştir. ..... yıl boyunca sadece 3 kez hırsızlık olayıyla karşılaşılmış, bu olaylar da polise intikal ettirilmiş, ancak olaylarda tesisimize yönelik bir kusura rastlanmamıştır.

.... yıldır havuz hijyeni konusunda eğitimli ve sertifikalı aynı havuzcularla çalışılmakta olup 2002 yılından bu yana havuzdan kaynaklanan önemli bir müşteri şikayeti müdüriyetimize ulaşmamıştır. Keza, Tesisimiz Sağlık Grup Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak denetlenmiş ve yapılan ölçümlerde zararlı bir madde ile karşılaşılmamış ve TEMİZ HAVUZ sertifikası alınmıştır. Yiyecek içecek bölümümüzde de bugüne kadar herhangi bir zehirlenme olayı veya tatsız bir olay vuku bulmamıştır.

Ayrıca işletmememiz 500 kişilik kapalı alanı 1500 kişilik açık alanı ile DÜĞÜN vb özel geceler için çok özel bir mekan olarak müşterilerine ..... yıldır hizmet vermektedir.

*********************************************************************************************************************************************

**15-22 mayıs 2006 tarihli akdeniz iş dünyası adlı gazeteden alınmıştır.**

Hani bir atasözümüz vardır; "dostunla kavgalı bıçaklı olacaksan ya eve çık ya da ortak ol" diye, bu söze inat, onlar hem çok iyi birer dost hem de sarsılmaz, yıkılmaz bir güvene dayalı iş ortağı. Zaten başarılarının ardındaki sır da bu dostluk. Hemen hergün yeni bir proje üreterek Arşimet'in "buldum" diye hamam tasıyla coşkuyla sokağa koşturmasındaki heyecanı yaşayan ALİ CESARET, bu projeleri büyük bir başarıyla hayata geçiren METİN TALAŞ ve kendi deyimiyle "benim işim zarf satmak başka şeyden anlamam" diyen ama akılcı yatırımlarıyla örnek işadamı RECEP BALCI, bizlere bu büyük projeyi nasıl yatırıma dönüştürdüklerini anlattılar.

Aqupark ALMET TURİZM TANITIM GIDA TARIM İNŞAAT SEYEHAT İTHALAT İHRACAT TİCARET ANONİM ŞİRKETİ'nin bünyesinde 2002 yılında faaliyetine başlamıştır.

ALMET A.Ş. başlangıçta Fethiye'nin ilk ve tek aquaparkının inşası ve işletmesi amacıyla kurulmuş. Kuruluşundan bu yana, faaliyetini sürdüren şirket tarım ve basın-yayın sektöründe yeni yatırımlara da yönelmiş.

ALMET A.Ş. ilk olarak Ali Cesaret ve Metin Talaş ortaklığında ticari hayatına başlamış.3 sene boyunca bu şekilde devam eden ortaklığa 2005 yılında Hürriyet Kitabevi sahibi Recep Balcı'da dahil olmuş.Halen bu ortaklık yapısıyla ticari hayatına devam eden ALMET A.Ş. Fethiye'de ortaklığın başarılı bir şekilde sürdürülmesi konusunda da adından söz ettirmektedir.

2002 yılının 31 Mayısında Fethiye'lilere ve yerli ve yabancı turistlere merhaba diyen Aquapark bugün 5.yaz sezonuna girmekte. İki aşamalı bir proje kapsamında değerlendirilmesi düşünülen Aquapark'ın 2.aşaması da zaman içerisinde Fethiye'nin hizmetine sunulmaya çalışılacak. Yeni havuzlar, Kapalı yüzme havuzu, yeni kaydıraklar sportif aktiviteler ve 500 kişilik kapalı restaurant ve düğün alanını projenin 2.aşamasında hedefleyen Aquapark bu çalışmalarına da hız vermek üzere.

Antalya ve Marmaris arasındaki Fethiye'de ilk Aquapark olmasından dolayı ortakları tarafından tam kapasite çalışacağı düşüncesiyle inşasına başlanan Aquapark ilk sene içersinde tatmin edici bir iş kapasitesine ulaşamamıştır.Ancak büyük özveriler ve sıkıntılarla 2 yılın sonunda ortaklarının büyük mücadeleleri ve 4.yılın başında yeni bir ortağın bünyeye katılmasıyla hedeflerine adım adım ulaşmaya başlayan Aquapark, özellikle düğün vb organizasyonlarda sağladığı başarılar ve yeniliklerle, adından sıkça söz ettirmeye başlamış, yarattığı hizmet kalitesi, güleryüz ve doğallığıyla günden güne Fethiye'ye malolmuş bir tesis haline gelmiştir.

Aquapark neredeyse kitap yazılacak kadar ilginç bir macera olduğunu belirten ALMET A.Ş.nin Genel Müdürü Metin Talaş, bu yatırıma girerken tek sermayelerinin kendilerine duyulan sosyal ve ticari güven olduğunu belirtiyor.Toplam sermayesinin %1'i bile mevcutta olmadan bu yatırıma girdiklerini, o zaman Ali Cesaret'in ifadesiyle "Köprü altında yatmaya hazır olarak" bu cesaretli adımı attıklarını ve Recep Balcı'nın "Bir malı ödeme niyetiyle alırsan iki melek iki yanında sana yardımcı olur" felsefesiyle hareket ettiklerini belirten Metin Talaş büyük zorluklarla karşılaştıklarını, ancak bugün bu mücadelenin karşılığında yüzlerindeki mutlukuk ifadesinin herşeye değdiğini belirtiyor. 

Personal Information
Name Surname :
Passport No :
Mother Name :
Father Name :
Place of birth :
Date of birth :

Address info
Province :
District :
Boulevard :
Street :
Sites :
Apartment :
Door No. :
Apartment number :

Education
School name
Date of entry
Release date
High school
Associate Degree
University

Work Experience Information
Company name
Date of entry
Release date
Company 1
Company 2
Company 3

Contact information
Your Mobile Number :
Your email adress :